Yubikey 5 Nano

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 439,00 zł 439.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Ten klucz, Yubikey 5 Nano uchroni Cię w 100% przed phishingiem i zabezpieczy proces logowania do serwisów internetowych, a dodatkowo z racji swojego niewielkiego rozmiaru prawie całkowicie schowa się w porcie USB, więc możesz go wpiąć na stałe w laptopa i mieć zawsze przy sobie. 

Jeśli szukasz klucza z końcówką USB-C, to znajdziesz go tutaj. Ten klucz posiada tradycyjny wtyk USB (USB-A).

Opis klucza:
- możesz go podpiąć po USB (działa z Windows, Mac OS X, Linux)
- wspiera FIDO1/FIDO2 (CTAP1/CTAP2), U2F, WebAuthn, dzięki czemu uchroni Cię przed phishingiem
- jest wodoodporny i nie wymaga baterii
W przeciwieństwie do tańszego, niebieskiego klucza U2F, posiada dodatkowo funkcje:
smart card (PIV-compatible),  
- wsparcie dla protokołu Yubico OTP, OATH - HOTP (Event), OATH - TOTP (Time), 
Wsparcie dla kluczy SSH i kluczy Open PGP
- Secure Static Password 

Ten klucz bez problemów zabezpieczy konta w wielu popularnych serwisach internetowych:

Facebook, Microsoft, Skype, Twitter, YouTube, Dropbox
...i wieloma innymi, które wspierają standard FIDO2 i klucze U2F

Chociaż jeden klucz można skonfigurować z wieloma serwisami, rekomendujemy zakup 2 kluczy i skonfigurowanie obu kluczy w każdym z serwisów, który na to pozwala. Podstawowy klucz należy nosić zawsze przy sobie, a zapasowy klucz warto schować w bezpiecznym miejscu -- przyda się, w sytuacji kiedy zgubimy klucz podstawowy. Na klucz zapasowy wystarczy tańszy standardowej wielkości klucz U2F.

 

Dlaczego warto kupić ten klucz?

Klucze U2F, takie jak Yubikey 5 Nano to jedyna metoda dwuetapowego uwierzytelnienia (2FA) chroniąca Cię w 100% przed phishingiem. Nawet jeśli dasz się oszukać cyberprzestępcy i na podrobionej stronie wprowadzisz login i hasło, to -- jeśli korzystasz z tego klucza do dwuetapowego uwierzytelnienia -- atakującemu nie uda się przejąć Twojego konta.

Phisherzy po prostu nie są w stanie przez internet wykraść z tego klucza żadnych informacji. Gwarantuje to tzw. "secure element" wbudowany w klucz, który w uproszczeniu jest małym komputerem. Po włożeniu klucza do portu USB, klucz otrzymuje zasilanie i może przeprowadzić bezpieczne, kryptograficzne operacje "w sobie" a nie na Twoim urządzeniu. Dzięki takiemu podejściu, Twój kryptograficzny sekret, używany do dwuskładnikowego uwierzytelnienia w serwisach internetowych i aplikacjach, nigdy nie opuszcza klucza U2F, a więc phisherzy nie są w stanie go wykraść.

Wyjaśnienie dla bardziej technicznych użytkowników:
Klucz U2F w bezpiecznym elemencie generuje parę kluczy, prywatny i publiczny. Klucz publiczny jest wgrywany do serwisu internetowego lub aplikacji podczas konfiguracji klucza U2F drugiego składnika uwierzytelnienia (2FA). Podczas logowania, po podaniu hasła, na drugim kroku uwierzytelnienia klucz - tylko po dotknięciu palcem przez użytkownika - poprzez operację podpisu kryptograficznego udowadnia, że jest tym, który wcześniej spięto z serwisem. Klucz prywatny nigdy nie opuszcza bezpiecznego elementu klucza U2F. Operacja podpisu odbywa się w bezpiecznym elemencie, na kluczu, dlatego klucza prywatnego nie da się wykraść ani odczytać z klucza U2F (pamięć typu write-only)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Bestsellery
Yubikey NFC
Yubikey NFC

189,00 zł

szt.
Yubikey 5NFC
Yubikey 5NFC

379,00 zł

szt.
Yubikey C NFC
Yubikey C NFC

219,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl