Klucz U2F

Dostępność: brak towaru
Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Klucz Feitian ePass FIDO NFC, to klucz identyczny jak ten, który dla swoich pracowników i klientów rekomenduje firma Google (tzw. Google Titan Security Key), ale którego niestety nie pozwala zamówić do Polski. My w Niebezpieczniku mamy swoje zapasy tych kluczy, więc dzielimy się nimi z Wami do ich wyczerpania. 

  • możesz go podpiąć po USB (działa z Windows, Mac OS X, Linux)
  • możesz go użyć bezprzewodowo po NFC (np. z Androidem)
  • posiada secure element od NXP Semiconductors (były Philips)
  • wspiera protokoły FIDO U2F, OATH HOTP, NDEF, ECDSA, SHA256
  • jest wodoodporny

Bez problemów zabezpieczy przed przejęciem phishingiem konta w wielu popularnych serwisach internetowych:

Google, Facebook, Twitter, YouTube, Dropbox, Github, Amazon

...i wieloma innymi, które wspierają standard FIDO i klucze U2F

Chociaż jeden klucz można skonfigurować z wieloma serwisami, polecamy zakup 2 kluczy i skonfigurowanie obu kluczy w każdym z serwisów, który na to pozwala. Podstawowy klucz należy nosić zawsze przy sobie, a zapasowy klucz warto schować w bezpiecznym miejscu -- przyda się, w sytuacji kiedy zgubimy klucz podstawowy.

Dlaczego warto kupić ten klucz?

Klucz U2F to jedyna metoda dwuetapowego uwierzytelnienia (2FA) chroniąca Cię w 100% przed phishingiem. Nawet jeśli dasz się oszukać cyberprzestępcy i na podrobionej stronie wprowadzisz login i hasło, to -- jeśli korzystasz z tego klucza do dwuetapowego uwierzytelnienia -- atakującemu nie uda się przejąć Twojego konta.

Phisherzy po prostu nie są w stanie przez internet wykraść z tego klucza żadnych informacji. Gwarantuje to tzw. "secure element" wbudowany w klucz, który w uproszczeniu jest małym komputerem. Po włożeniu klucza do portu USB lub zbliżenia do czytnika NFC, klucz otrzymuje zasilanie i może przeprowadzić bezpieczne, kryptograficzne operacje "w sobie" a nie na Twoim urządzeniu. Dzięki takiemu podejściu, Twój kryptograficzny sekret, używany do dwuskładnikowego uwierzytelnienia w serwisach internetowych i aplikacjach, nigdy nie opuszcza klucza U2F, a więc phisherzy nie są w stanie go wykraść.

Wyjaśnienie dla bardziej technicznych użytkowników:
Klucz U2F w bezpiecznym elemencie generuje parę kluczy, prywatny i publiczny. Klucz publiczny jest wgrywany do serwisu internetowego lub aplikacji podczas konfiguracji klucza U2F drugiego składnika uwierzytelnienia (2FA). Podczas logowania, po podaniu hasła, na drugim kroku uwierzytelnienia klucz - tylko po dotknięciu palcem przez użytkownika - poprzez operację podpisu kryptograficznego udowadnia, że jest tym, który wcześniej spięto z serwisem. Klucz prywatny nigdy nie opuszcza bezpiecznego elementu klucza U2F. Operacja podpisu odbywa się w bezpiecznym elemencie, na kluczu, dlatego klucza prywatnego nie da się wykraść ani odczytać z klucza U2F (pamięć typu write-only). Instrukcję producenta znajdziesz tutaj.

Darmowe oprogramowanie do rekonfiguracji klucza

Klucze w domyślnej konfiguracji są przygotowane do skojarzenia ich z serwisami jako klucze U2F/FIDO do "dwuskładnikowego uwierzytelnienia". Jeśli ktoś chciałby włączyć na nich tryb OATH HOTP lub CCID (żeby np. wykorzystać je do przechowywania kluczy SSH), to należy skorzystać z tego darmowego oprogramowania wedle tej instrukcji. Klucz dalej będzie mógł być wykorzystywany także do uwierzytelniania FIDO/U2F.

Producent kluczy udostępnia też oprogramowanie, które pozwala wykorzytać klucze do logowania się do Windowsa. Instrukcje producenta można znaleźć tutaj.

 

Nie tak do końca zmyślone opinie klientów :)

Gdybym korzystał z tego klucza, nie zostałbym zhackowany przez Rosjan. -- John Podesta, szef kampanii prezydenckiej Hillary Clinton

Opinie o produkcie (1)

26 czerwca 2020

Zamówiłam właśnie dla Johnego Podesta bo to okropna niedorajda.

Bestsellery
Klucz U2F
Klucz U2F
149,00 zł
Cyber Kubek
Cyber Kubek
59,00 zł
szt.
Produkt dnia
Maseczka !antywirusowa
Maseczka !antywirusowa
49,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl